Giant DailyTour E+ 2 BD Herre er en praktisk og komfortabel elcykel, der er perfekt til både hverdagskørsel og fritid. Cyklen er udstyret med Smart Assist, som automatisk justerer motorens hjælp efter din indsats, så du altid får den rette støtte uden at tænke over det. Det indbyggede RideDash Evo display gør det nemt at finde vej med navigation og holde forbindelsen til din smartphone undervejs. Med integrerede lys er du synlig i trafikken både dag og nat, og cyklen leveres fuldt udstyret med støtteben, skærme og bagagebærer, så den er klar til brug fra dag ét. Det vedligeholdelsesvenlige Gates remtræk giver en lydløs og behagelig køreoplevelse, mens den affjedrede forgaffel og bløde gel-sadel sikrer ekstra komfort på selv lange ture. Giant DailyTour E+ 2 BD er den ideelle elcykel til dig, der ønsker en pålidelig, nem og bekvem cykel til alle hverdagens ture.
Giant Dailytour E+ 2 BD Remtræk Sort
- 1-3 dages levering
Gratis fragt
Fri fragt på ordrer over 299 DKK
100% samlet ved levering
(Børnecykler 12 - 18" undtaget)
Finansiering
Attraktiv, nem & hurtig finansiering
Byt til nyt
Byt din gamle cykel til noget nyt hos os! Opgrader nu for en frisk cykeloplevelse
Yderligere information
| Mærke | |
|---|---|
| Stelmateriale | Aluminium |
| Forgaffel | SR Suntour NEX E25, lockout, 63mm |
| Cykeltype | Citybike elcykel, Klassisk elcykel |
| Hjulstørrelse | 28" (700C) |
| Bremsetype | Tektro HD-M285, hydrauliske skivebremser |
| Dæk | Schwalbe Marathon 622×50 Green Guard |
| Batteri størrelse | Giant EnergyPak 500Wh |
| Farve | Sort |
| Geartype | Indvendig, Remtræk |
| Antal Gear | 7 |
| Motorplacering | SyncDrive Core, 50Nm powered by Yamaha |
| Årgang | 2022 |
Ofte stillede spørgsmål
Ja, alle cykler kommer 100% samlet, undtagen el-cykler, hvor batteriet i nogle tilfælde, bliver sendt for sig vis via GLS. Børnecykler mellem 12 – 18 tommer bliver ikke sendt samlet.
Typisk 1 – 3 hverdage.
Det bliver typisk leveret dagen efter cyklen sendes. Fragtmanden får en besked på at de skal ringe 1 time inden levering. Fragtmanden kan godt stille cyklen ved levering, hvis der gives tilladelse.
Ja, det kan du sagtens. Du kan bestille online og vælge afhentning i Birkerød. Du vil få en besked, når cyklen er klar til afhentning.
Relaterede produkter
-
Stromer ST2 Pinion Sport 45km/t Speed Pedelec Grå
52.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 52.499,00 kr..39.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 39.999,00 kr.. -
Motobecane Roadie løbecykel 12″ Antracit
1.299,00 kr.Den oprindelige pris var: 1.299,00 kr..1.199,00 kr.Den aktuelle pris er: 1.199,00 kr.. -
Merida SILEX 4000 MATT BRONZE METAL (GOLD/BLACK)
18.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 18.999,00 kr..13.299,00 kr.Den aktuelle pris er: 13.299,00 kr.. -
Principia A6.9 Sort 1X11sp
8.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 8.999,00 kr..6.299,00 kr.Den aktuelle pris er: 6.299,00 kr.. -
Norden Sportive 7g Aqua Dame
6.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 6.999,00 kr..3.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 3.999,00 kr.. -
Norden Sportive 7g Dust green Herre
6.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 6.999,00 kr..3.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 3.999,00 kr.. -
Norden Clara 20″ 3g Oliven
4.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 4.499,00 kr..4.049,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.049,00 kr.. -
Centurion Basic Urban+ 7g Pige 24″ Rød
5.399,00 kr.Den oprindelige pris var: 5.399,00 kr..4.299,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.299,00 kr..

