Giant DailyTour E+ 3 D-Dash Dame kombinerer stil med avanceret teknologi. Med en let og holdbar ALUXX-aluminiumsramme, SyncDrive Core-motor med 70 Nm drejningsmoment og et kraftfuldt 500 Wh batteri er denne elcykel designet til at gøre dine daglige ture komfortable og problemfri. Det udvendige 9-speed gear og pålidelige hydrauliske skivebremser sikrer en glat køreoplevelse. Med integreret belysning og et praktisk bagagebærer er denne elcykel både stilfuld og funktionel – den perfekte ledsager til dine daglige eventyr.
Giant DailyTour E+ 3 D Dash Dame
- 1-3 dages levering
Gratis fragt
Fri fragt på ordrer over 299 DKK
100% samlet ved levering
(Børnecykler 12 - 18" undtaget)
Finansiering
Attraktiv, nem & hurtig finansiering
Byt til nyt
Byt din gamle cykel til noget nyt hos os! Opgrader nu for en frisk cykeloplevelse
Yderligere information
| Mærke | |
|---|---|
| Cykeltype | Klassisk elcykel |
| Stelmateriale | Aluminium |
| Bagskifter | Shimano Acera |
| Bremsetype | Tektro M275 hydrauliske skivebremser |
| Batteri størrelse | Giant EnergyPak 500Wh |
| Dæk | Schwalbe Energizer Plus, 622x50mm, Green Guard |
| Farve | Brun |
| Forgaffel | SR Suntour NEX E25, 63mm |
| Geartype | Udvendige gear |
| Antal Gear | 1X9 |
| Motorplacering | SyncDrive Sport, 70Nm, af Yamaha |
| Årgang | 2022 |
Ofte stillede spørgsmål
Ja, alle cykler kommer 100% samlet, undtagen el-cykler, hvor batteriet i nogle tilfælde, bliver sendt for sig vis via GLS. Børnecykler mellem 12 – 18 tommer bliver ikke sendt samlet.
Typisk 1 – 3 hverdage.
Det bliver typisk leveret dagen efter cyklen sendes. Fragtmanden får en besked på at de skal ringe 1 time inden levering. Fragtmanden kan godt stille cyklen ved levering, hvis der gives tilladelse.
Ja, det kan du sagtens. Du kan bestille online og vælge afhentning i Birkerød. Du vil få en besked, når cyklen er klar til afhentning.
Relaterede produkter
-
Trek Precaliber 16 Volt
2.399,00 kr. -
Winther 150 Pige Lilla 12″
2.199,00 kr.Den oprindelige pris var: 2.199,00 kr..1.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 1.999,00 kr.. -
MBK Concept 6Six 8SP Grå/Grøn Dame
6.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 6.499,00 kr..4.799,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.799,00 kr.. -
Victoria Pro 5.7 24″ Blå 7g
4.699,00 kr.Den oprindelige pris var: 4.699,00 kr..4.399,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.399,00 kr.. -
Fuji Nevada 29 1.1 SRAM
8.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 8.999,00 kr..5.399,00 kr.Den aktuelle pris er: 5.399,00 kr.. -
Fuji Nevada 1.6 SRAM Sort/Rød
5.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 5.999,00 kr..4.499,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.499,00 kr.. -
Trek Allant+ 7
30.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 30.499,00 kr..25.899,00 kr.Den aktuelle pris er: 25.899,00 kr.. -
Trek Verve+ 3 Lowstep Gen 2 Sort
26.899,00 kr.Den oprindelige pris var: 26.899,00 kr..18.799,00 kr.Den aktuelle pris er: 18.799,00 kr..