GT Avalanche Expert er en cross country-MTB, som er bygget til hurtige runder og lange dage i sadlen. Udstyret med SRAM 1×12 SX Eagle gear, RockShox Recon forgaffel med lockout på styret og Shimano hydrauliske skivebremser, for maksimal bremseeffekt på alle slags underlag. Det er den ideelle valg til mountainbikere og XC-racere, som vil have en hurtig og sjov oplevelse på singletrack.
GT Avalanche Expert (Lilla/Sølv)
10.999,00 kr. Den oprindelige pris var: 10.999,00 kr..8.699,00 kr.Den aktuelle pris er: 8.699,00 kr..
- 1-3 dages levering
Gratis fragt
Fri fragt på ordrer over 299 DKK
100% samlet ved levering
(Børnecykler 12 - 18" undtaget)
Finansiering
Attraktiv, nem & hurtig finansiering
Byt til nyt
Byt din gamle cykel til noget nyt hos os! Opgrader nu for en frisk cykeloplevelse
Yderligere information
| Mærke | |
|---|---|
| Cykeltype | Mountainbike |
| Stelmateriale | Aluminium |
| MTB Type | Hardtail |
| Hjulstørrelse | 29" |
| Geartype | Udvendige gear |
| Forgaffel | RockShox Recon RL Remote lockout, 120mm |
| Farve | Lilla, Sølv |
| Dæk | Vittoria Barzo, 29 x 2.25", |
| Bremsetype | Shimano MT400 hydrauliske skivebremser |
| Bagskifter | Sram SX Eagle |
| Antal Gear | 1X12 |
| Årgang | 2021 |
Ofte stillede spørgsmål
Ja, alle cykler kommer 100% samlet, undtagen el-cykler, hvor batteriet i nogle tilfælde, bliver sendt for sig vis via GLS. Børnecykler mellem 12 – 18 tommer bliver ikke sendt samlet.
Typisk 1 – 3 hverdage.
Det bliver typisk leveret dagen efter cyklen sendes. Fragtmanden får en besked på at de skal ringe 1 time inden levering. Fragtmanden kan godt stille cyklen ved levering, hvis der gives tilladelse.
Ja, det kan du sagtens. Du kan bestille online og vælge afhentning i Birkerød. Du vil få en besked, når cyklen er klar til afhentning.
Relaterede produkter
-
Tenways CGO800S Remtræk let elcykel Pebble Grey
15.999,00 kr. -
Trek Precaliber 16 Volt
2.399,00 kr. -
Fuji Nevada 29 3.0 LTD Orange
6.699,00 kr.Den oprindelige pris var: 6.699,00 kr..4.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.999,00 kr.. -
Merida Silex 7000 BLACK/BRONZE/GOLD
25.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 25.999,00 kr..18.199,00 kr.Den aktuelle pris er: 18.199,00 kr.. -
NORDEN Ellinor FM 7g Dame Desert Sand
17.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 17.999,00 kr..11.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 11.999,00 kr.. -
Trek Wahoo 26 Path Fury Red
4.299,00 kr. -
Norden Ellen Silke Blå 7G Dame
7.299,00 kr.Den oprindelige pris var: 7.299,00 kr..6.299,00 kr.Den aktuelle pris er: 6.299,00 kr.. -
Norden Clara 24″ 3G Mintgrøn
4.999,00 kr.Den oprindelige pris var: 4.999,00 kr..4.699,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.699,00 kr..


