Fuji Nevada 29 1.3 er en cross country-MTB, som er bygget til hurtige runder og lange dage i sadlen. Den er bygget med ekstra fokus på værdi for pengene og de dele, som betyder mest for præstationerne. Shimano 1x gear, Suntour forgaffel med remote lockout og hydrauliske skivebremser gør den til et godt valg for nye mountainbikere og XC-racere, som vil have en hurtig og sjov oplevelse på singletrack.
Fuji Nevada 29 1.3
- 1-3 dages levering
Gratis fragt
Fri fragt på ordrer over 299 DKK
100% samlet ved levering
(Børnecykler 12 - 18" undtaget)
Finansiering
Attraktiv, nem & hurtig finansiering
Byt til nyt
Byt din gamle cykel til noget nyt hos os! Opgrader nu for en frisk cykeloplevelse
Yderligere information
| Mærke | |
|---|---|
| Cykeltype | Mountainbike |
| MTB Type | Hardtail |
| Stelmateriale | Aluminium |
| Hjulstørrelse | 29" |
| Geartype | Udvendige gear |
| Forgaffel | SR Suntour SF20-XCM30-RL-DS-29, remote lockout, 100mm vandring |
| Farve | Brun |
| Dæk | WTB Ranger Comp, 29” x 2.25” |
| Bremsetype | Shimano MT200 hydrauliske skivebremser |
| Bagskifter | Shimano Deore |
| Antal Gear | 1X11 |
| Årgang | 2021 |
| Vægt | 14,36 kg |
Ofte stillede spørgsmål
Ja, alle cykler kommer 100% samlet, undtagen el-cykler, hvor batteriet i nogle tilfælde, bliver sendt for sig vis via GLS. Børnecykler mellem 12 – 18 tommer bliver ikke sendt samlet.
Typisk 1 – 3 hverdage.
Det bliver typisk leveret dagen efter cyklen sendes. Fragtmanden får en besked på at de skal ringe 1 time inden levering. Fragtmanden kan godt stille cyklen ved levering, hvis der gives tilladelse.
Ja, det kan du sagtens. Du kan bestille online og vælge afhentning i Birkerød. Du vil få en besked, når cyklen er klar til afhentning.
Relaterede produkter
-
Fuji Nevada 29 3.0 LTD Sort/Orange
6.699,00 kr.Den oprindelige pris var: 6.699,00 kr..4.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.999,00 kr.. -
Trek Precaliber 16 Volt
2.399,00 kr. -
Giant Anthem Advanced Pro 29 3 Phoenix Fire/Carbon
36.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 36.499,00 kr..18.199,00 kr.Den aktuelle pris er: 18.199,00 kr.. -
Giant Liv Allure CS 2 Ocean Blue
9.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 9.499,00 kr..8.499,00 kr.Den aktuelle pris er: 8.499,00 kr.. -
Blue Winther Superbe 2
18.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 18.499,00 kr..14.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 14.999,00 kr.. -
Trek Émonda ALR 5 Rød
18.399,00 kr.Den oprindelige pris var: 18.399,00 kr..14.699,00 kr.Den aktuelle pris er: 14.699,00 kr.. -
Victoria Pro 5.7 24″ Blå 7g
4.699,00 kr.Den oprindelige pris var: 4.699,00 kr..4.399,00 kr.Den aktuelle pris er: 4.399,00 kr.. -
Giant XTC Advanced 29 3 Blå/Sort
18.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 18.499,00 kr..9.199,00 kr.Den aktuelle pris er: 9.199,00 kr..